O YummiGo – walizeczka i krzesełko do
karmienia 2w1 – czyli alternatywnie

Dziś testować będziemy krzesełko YummiGo firmy Ben Bat 2w1.  My używaliśmy do tej pory tradycyjnego krzesełka do karmienia Ikea, które sprawdza się cały czas świetnie i nie zamieniłabym go na żadne inne. Spełnia swoją funkcję w zupełności, jednak zupełnie nie nadaje się na wyjazdy. Dzieci chcą siedzieć przy stole tak jak dorośli, a karmienie „na kolanach” nie jest wygodne, to wie każdy rodzic. Ten problem rozwiązuje siedzisko Ben Bat.

benbat_siedzisko_krzesełko

YummiGo – walizeczka i krzesełko do karmienia 2w1

        YummiGo można przypiąć bezpośrednio do każdego krzesła za pomocą regulowanych pasków, obejmujących je od dołu i z tyłu, posiada także trzypunktowe pasy do przypięcia dziecka w siedzisko. Ma również miękkie oparcie, które można złożyć, aby wygodnie zabrać ze sobą w formie bagażu na wyjazd, gdyż YummiGo, to także mała walizeczka (czyli druga z funkcji krzesełka). Możemy w nim schować zabawki, butelki, pieluszki, książeczkę, czy ubranko na zmianę, albo inne niezbębne akcesoria czyli służy w taki sposób jak torba do wózka, co umożliwia pasek z ochraniaczem na ramię. W oparciu znajduje się mała kieszonka w której można trzymać coś płaskiego, moim zdaniem idealne miejsce na śliniaczek na zmianę.
walizeczka-i-krzeselko-2w1-benbat-yummigo

 Ponadto odnośnie bezpieczeństwa od spodu siedzisko posiada punktowe zabezpieczenia przeciw ześlizgiwaniu się z krzesła. A całość zbudowana jest z bardzo trwałego plastiku, oraz mocnej tapicerki.

Na pewno wiele mam zastanawia się od jakiego wieku można używać tego typu siedzisk. Na pewno dziecko powinno już stabilnie siedzieć. Producent podaje wiek od 9 miesięcy. Siedzisko jest świetnym gadżetem, jednak warto jest mieć oprócz niego tradycyjne krzesełko do karmienia, choć można się zdecydować tylko na niego. Może być również fajnym prezentem. Koszt to ok. 140 zł.

Od jakiego wieku możemy używać tego krzesełka? Nie powinno w nim siadać dziecko ważące więcej niż 20 kg, także z powodzeniem może przy nim siedzieć nawet 2 czy 3 latek (lub więcej), który potrafi sam wejść na krzesło, ale nie znajduje się jeszcze na wystarczającej wysokości wobec stołu.
Plusy siedziska YummiGo:

  • zapewnią optymalną wysokość przy stole
  • zajmuje bardzo mało miejsca
  • jest przenośne
  • służy jako walizeczka
  • umożliwia zajęcie dziecka poprzez malowanie, rysowanie przy stole

Minusy siedziska YummiGo:

  • nie da się ściągnąć tapicerki do prania, choć materiał z wierzchu można przecierać ściereczką z użyciem detergentu, co w zasadzie niweluje ten problem
  • niektórych może odstraszać cena (140 zł) choć gdy zdecydujemy się na zakup siedziska zamiast krzesełka do karmienia, może się okazać że nawet zaoszczędzimy

A tak użytkuje go mój Maks:

krzesełko-yummigo

krzesełko-yummigo-benbat

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *