Testujemy Przewodnik Go Out Restauracje

W ten pięknie pachnący już wiosną weekend skusiliśmy się na meksykański obiad w Loco Mexicano znajdujący się na warszawskiej Pradze Południe. Mając w ręku najnowszy Przewodnik Go Out na rok 2015 stwierdziłam, że z pewnością takie wypady będą zdarzać się częściej. Zazwyczaj bywa tak że ma się chęci ale może nie do końca wiemy gdzie się wybrać, jaki lokal, gdzie i wiele innych niewiadomych. Teraz nie będziemy mieć już tego problemu!

Otóż przewodnik ten zawiera system rabatowy oferuje 300 dań głównych za 1 zł w stu najlepszych restauracjach w Warszawie. Poleca go znany krytyk kulinarny Maciej Nowak opisując przewodnik jako

„[..] zachęta do tego, aby nie gnuśnieć w mieszkaniu nad garami i doświadczyć jak dynamicznie rozwija się stołeczna gastronomia. Wyrwijcie się z domowych pieleszy i posmakujcie atrakcji oferowanych w nadwiślańskich lokalach, sprawdźcie jak bardzo są różnorodne, jak bardzo zmieniły się w ciągu ostatnich lat [..]”. Święte słowa!

go2

go3

go1

W ten sposób można nie tylko zaoszczędzić, ale przede wszystkim odkryć więcej smaków z kuchni różnych regionów. Ponadto po rejestracji na stronie MyTaxi do wykorzystania mamy 90 zł, czyli trzy przejazdy taksówką MyTaxi do 30zł każdy.

Jak to działa?

Aby ułatwić wybór restauracji względem lokalizacji na końcu przewodnika znajdziemy spis dzielnic, w których umiejscowione są lokale i strony, na których możemy znaleźć informacje o nich. Restauracje podzielone są na złote, czyli te droższe, srebrne i brązowe, czyli tańsze. Gdy już wybierzemy danie główne, towarzysząca osoba otrzymuje za 1 zł również wybrane przez siebie danie główne „równo-warte” lub tańsze. Może towarzyszyć nam dodatkowo do 5 osób, wtedy 3 z dań jest po 1 zł, ponieważ mamy po trzy bony do każdej z restauracji.

Maks był zachwycony daniami które zamówiliśmy. Pierwsze z nich to oryginalna meksykańska Quesadillas, czyli pszenna tortilla składana na pół, zapiekana z serem oraz chorizo i czarną fasolą z wybranym sosem oraz frytkami i sałatką. Drugie danie to Tex-Mex Pork Chop, czyli budzącej respekt wielkości kotlet ze schabu świni złotnickiej, wycinany w sposób tradycyjny z warstwą tłuszczyku i skórki, grillowany w aromatycznej mieszance przypraw i serwowany z czarną fasolą przesmażaną z chorizo i pomidorami. Do tego dania podane było również puree z kukurydzy, które było przepyszne i bardzo przypadło nam do gustu.

go4

go5

Atmosferę Meksyku przywołuje tam cały wystrój lokalu, ręcznie malowane ściany oraz klimatyczna muzyka. Pani kelnerka, która dla Maksa była „ciocią”, gdyż wszystkie kobiety to dla niego ciocie, była przygotowana na wizyty takich małych gości i przyniosła zestaw do rysowania, kredki i kolorowanki. Maks dogadał się z „ciocią” aby zabrać do domu trochę więcej tych fajnych kolorowanek, a negocjacje odniosły skutek 🙂 Na końcu sam podszedł i poprosił o rachunek.

go6

go8

go77

Gdzie kupić Przewodnik Go Out? Na stronie www.Go-Out.com.pl , a koszt to 199 zł. Cena jest zachęcająca gdyż już po wykorzystaniu dwóch bonów zwraca się koszt Przewodnika! Może być on również wspaniałym prezentem do bliskich osób.

One thought on “Testujemy Przewodnik Go Out Restauracje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *