Poduszka w życiu maluszka

poduszka_literka

Jak ważna jest w życiu poduszka? Taka zwykła rzecz, a nie służy nam jedynie do spania, wtulenia się. Możemy na to spojrzeć z zupełnie innej strony. Poduszka w naszym życiu to wsparcie, to kochający rodzice, to miłość jaką dajemy swojemu dziecku od początku jego istnienia, ale i nie tylko na początku. Miękka, miła w dotyku poduszka to azyl do którego chce się wracać. Stwórzmy więc swoim dzieciom taki światek do którego z chęcią będą wracać, gdy już dorosną, gdy już będą żyć swoim własnym życiem.

Ktoś zastanawiając się mógłby się zapytać, dlaczego aż tak wybiegać w przyszłość? Otóż przyszłość to przecież nie jest oderwana część naszego życia. To życie, które jest zależne od tego z czasu przeszłego. Wszystko jest powiązane, a więc już teraz częściowo „tworzymy” swoje przyszłe życie.

A co możemy dać najlepszego swoim dzieciom w przyszłości? Dobre wspomnienia. Wspomnienia wszystkiego, co kojarzyło będzie się z domem, z ciepłem, wspólnymi podróżami, dobrym wspólnym jedzeniem posiłków, porozumieniem, dobrymi radami, nieustannym wsparciem, szacunkiem do siebie, dumą. Słowem wszystko to co dobre.

Nie jest ważne gdzie, nie jest ważne jak. Nie chodzi tu o nieustanną gonitwę za pieniądzem, w wyniku której pomijamy niezwykle ważny wspólny czas z dziećmi, ważne jest to, co zapamiętamy jako te pozytywne wspomnienia. A jeśli będą pozytywne to chętnie będziemy do nich wracać. A gdzie najlepiej zjeść niedzielny obiad jak nie u rodziców/rodziny? To tam zwykle przypominają się wspólnie przeżyte momenty, te śmieszne, te refleksyjne. I choć nie da się zupełnie uniknąć tych złych, to zawsze najprzyjemniej wspomina się te dobre. To właśnie ta miękka, miła poduszka w którą dobrze jest się wtulić.

A skoro o poduszkach mowa, Maks i Gabryś mają swoje personalizowane poduszki, czyli poduszki w kształcie literek. Podobają Wam się? To ręcznie (i z największą starannością) szyte poduszki od SHEKOKU, Fan Page na FB @Shekoku. Są wspaniałe, miękkie, duże i oryginalne, idealnie pasują do pokoju dziecięcego i powiększą skład przytulanek i poduszek chłopców. One nigdy się nie znudzą!

14

15

poduszka_literka

12

11

poduszka_literka

10

7

19

pokoj_dzieciecy

shekoku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *