Pierwszy tydzień w żłobku.

 

Ponieważ wykorzystaliśmy już nasze urlopy macierzyński i tacierzyński, następnym krokiem był wybór żłobka lub opiekunki. Na początek wybraliśmy żłobek, który już wcześniej sobie upatrzyłam, byliśmy na wstępnej rozmowie, na której omówiliśmy wszystkie potrzebne informacje. Od tygodnia Maks chodzi już do żłobka, a my jesteśmy z niego bardzo dumni!

 

Tydzień adaptacyjny przeszedł bardzo szybko, nawet nie wiem kiedy. Pierwszy dzień byłam z nim razem przez 2 godziny, przekazałam wszystkie szczegółowe informacje o synu. Drugiego dnia pobyłam z nim trochę , potem poszedł spać,a ja poszłam na chwilę do pracy, bo mam bliziutko. Panie zadzwoniły po jakimś czasie jak wstał, chciały  sprawdzić reakcję, gdy mnie nie ma. Bawił się ładnie w dobrym humorze. Trzeciego dnia został do 15:00, miał w tym czasie 2 drzemki, czwartego dnia to samo, a dzisiaj zabrałam go o 14:00. Ogólnie od następnego tygodnia będzie od 8 lub 9 do 16.  Do żłobka musieliśmy przygotować zapasowe ubranka, pieluszki, chusteczki nawilżane, mleko modyfikowane, deserek, obiadek, butelkę i poduszeczkę.

Maks jest na razie najmłodszy, bo żłobek niedawno powstał i w jego grupie jest jeszcze 3 dzieci. Jest też grupa wyżej czyli dzieci około 2-3 lat, czasem obie grupy są razem, ale ogólnie mają swoje sale.  Nie ma jeszcze, aż tak dużo dzieci, więc bardzo się cieszę. Maksymalnie na jedną panią przypada czworo maluchów. Codziennie, gdy odbieram Maksa dostaję kartkę, na której jest zapisane ile miał drzemek, kiedy spał, o której jadł obiadek, deserek lub mleko oraz dodatkowe informacje, no że skończyły się pieluszki. To bardzo fajna forma przekazywania informacji.

Pani mówiły że dobrze się zaadoptował, ładnie się bawi, ładnie je, śpi, jak na razie jest ok, z czego się bardzo cieszę. Mam nadzieję że tak będzie dalej.

 

 

zlobek

na ogródku poznawałem że trawa robi „kuj kuj”

 

zlobek2

patrzyłem na przejeżdżające samochody

 

zlobek3

 

 

i pomagałem mamie i tacie sprzątać po koszeniu trawy

całuski! :**

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *