Pierwsze kąpanie w dużej wannie! :)

Pierwsze kąpanie w wannie Maksa. Postanowiliśmy wypróbować kąpanie w normalnej wannie, wcześniej kąpaliśmy w wanience, ale niedawno się przeprowadziliśmy do własnego mieszkanka, a wanienkę zostawiliśmy u mojej mamy, jak będziemy u niej żeby móc go kąpać, bo oni mają brodzik.

Pierwsze kąpanie w wannie

Kąpanie w wannie uważam za świetny pomysł, my nalaliśmy bardzo dużo wody, żeby mały mógł poczuć w końcu co to jest. Chyba mu się podobało, zresztą on zawsze lubi się kąpać.. 🙂 Dobrze jest znaleźć najlepszy sposób, dzięki któremu bez problemu i szybko, w miłej atmosferze będziemy kąpać nasze dziecko.

Jak Maks zachowywał się podczas swojej pierwszej kąpieli w wannie? Oczywiście nie pozwoliliśmy na to, aby dziecko było w wannie samo, dlatego asekurował go tata (co zresztą widać na zdjęciu poniżej). Chyba najlepszym dowodem na to, że Maksowi ta kąpiel w wannie bardzo się podobała jest jego mina na zdjęciu. Zawsze przez nowe wrażenia i nowe doznania dziecko o wiele lepiej rozwija się i lepiej poznaje swoje możliwości.  Polecam mamom dla odmiany czasem ten sposób kąpania 🙂

Plusy kąpieli dziecka w wannie:

  • poznaje coś nowego
  • lepiej rozwija swoje zdolności ruchowe
  • forma wspólnej zabawy dla dziecka i rodziców

Minusy kąpieli dziecka  wannie:

  • musimy nalać pełną wannę wody
  • musimy zachować podwójną ostrożność podczas kąpieli

 

pierwsza kąpiel noworodka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *