Dla wszystkich Fit-Mam i nie tylko. Książka „Ja, kobieta” Cameron Diaz

W moje ręce trafiła książka „JA, KOBIETA. Jak zrozumieć i pokochać swoje ciało” autorki Cameron Diaz. Tytuł mówiący wiele, jednak żeby dowiedzieć się więcej otwieram pierwsze strony, aby sprawdzić spis treści.

Przyznam, że pomimo tak szerokiego tematu o jakim pisze Cameron, tak często opisywanego i poruszanego, treść kolejnych działów przykuwa moją uwagę. Co w nich zawarte tematy, które zainteresują zarówno mamę, jak i każdą kobietę, która chce dbać o siebie. Także wtedy, kiedy potrzebujemy motywacji i prawdziwego „kopa”. 

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które zazwyczaj patrzą na poradniki z przymrużeniem oka, ta książka może to zmienić. Ważne jest przede wszystkim wcielanie w życie pewnych zasad, a mając książkę zawsze pod ręką staje się ona motywacją do zmian. Nie jest ona zbiorem pustych ogólnikowych porad, mało istotnych informacji i lansie własnej osoby, choć większość trzymających w ręku tę pozycję (w tym ja na początku) tak o tej książce myśli. Jednak po przeczytaniu jednego działu, chciałam jak najszybciej przeczytać też drugi, i trzeci, aż przeczytałam ją całą, niemal jednym tchem. Mało tego, będę do niej wracać jeszcze wiele razy!

Wiedza to siła! W pierwszej części autorka opisuje w sposób niebanalny, ale przejrzysty i merytoryczny temat jakim jest odżywianie.  Ten dział najlepiej zawiera się w słowach „Jesteś tym, co jesz”. Każdy kiedyś słyszał ten cytat, ale czy każdy zastanawiał się nad nim w kontekście swojego życia?  Cameron chce zwrócić uwagę na codzienne zdrowe odżywianie, połączone z pozytywnym myśleniem, dobrą formą i energią, o których więcej poczytać możemy w kolejnych dwu działach – „Kondycja”, oraz „Umysł”. Istotne jest też to, poprzez opisane tematy autorka jasno i rzetelnie wskazuje, jak dane postępowanie wpływa na nasze ciało i umysł, czyli to jak się czujemy, co za tym idzie, jak wyglądamy. 

Podsumowując, nasuwa mi się jedna myśl, która odnosi się również to tytułu książki – powinna ją przeczytać każda kobieta!

 

ksiazka

oczywiście Maks wczytywał się razem z mamą w tą ciekawą książkę

ksiazka2

2 thoughts on “Dla wszystkich Fit-Mam i nie tylko. Książka „Ja, kobieta” Cameron Diaz

  1. Komentarz * Witam 🙂 Ta książka jest na mojej liście do kupienia i przeczytania. Tylko ciągle to odkładam na później. Po Twoim opisie stwierdzam, że rzeczywiście warta jest uwagi i muszę ją mieć!

  2. Komentarz * Ewelinko, miło mi, w takim razie też musisz ją mieć, ja jak pisałam szczerze polecam 🙂 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *