Drewniane cudeńka od Melissa and Doug

 

Pochłonęła nas zabawa z drewnianymi literkami Melissa and Doug, na które ostatnio przypadkowo natknęłam się w sklepie.

 

Szukałam puzzli dla mojego 2,5 latka, który ostatnio się nimi bardzo zainteresował, nie mieliśmy ich do tej pory dużo, bo jak dotąd tylko się gubiły pojedyncze sztuki. Jednak nadszedł czas na jakieś manualne zajęcie małych rączek, choć Maks zawsze miał dobrą sprawność ruchową rączek i paluszków, to jednak zawsze można trochę poćwiczyć.

Puzzli jednak nie znalazłam takich jak chciałam, a w zamian kupiłam drewniane literki. Mimo, iż zabawka jest przeznaczona dla dzieci 4+ i tak naprawdę chyba dla dziewczynek, to wzięłam ją, bo wiedziałam że to go zainteresuje. Czego się nie zrobi żeby uszczęśliwić dziecko? Oczywiście bawi się nią tylko pod moją opieką ze względu na bardzo malutkie elementy. Zabawa jest bardzo zajmująca i trwa zawsze minimum pół godziny. Maks nawleka na sznureczki literki i różne kształty. Uczy się przez to również kolorów. Paluszki pracują, więc ćwiczymy precyzję i cierpliwość. To dobre przygotowanie do precyzyjnego pisania i rysowania w przyszłości.

Akurat na tą porę roku taka zabawa to strzał w dziesiątkę. Podobają mi się również inne zabawki tej firmy, mają naprawdę ciekawy asortyment. Większość zrobiona jest z drewna, które jest teraz na topie wśród materiałów na zabawki. Naturalne, bezpieczne, trwałe, dzieci je po prostu uwielbiają. No i wyglądają świetnie. Chcemy ich więcej i więcej!

 

post12zmniejszony

post13zmienjszony

post15zmniejszony

post11zmniejszony

post2ZMNIEJSZONY

post3zmniejszony

post4zmniejszony

post1zmniejszony

 

2 thoughts on “Drewniane cudeńka od Melissa and Doug

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *