Dlaczego drewniane, ekologiczne zabawki stały się tak popularne? Świadomi rodzice to modni rodzice

zabawki_drewniane

 

Rodzicu wyobraź sobie.. zaraz zaraz, jeśli jesteś rodzicem to wiesz jak to wygląda.. 😉 stosy kolorowych, plastikowych, świecących i grających zabawek wysypujących się z pudełek i koszy. A gdyby tak zastąpić je drewnianymi? No może nie wszystkie, ale część zabawek z chęcią wymieniłabym na ich analogiczne drewniane odpowiedniki. Dlaczego? To nie moda je wypromowała, a ich zalety które sprawiły, że drewniane zabawki stały się modne!

 

Zwróćmy uwagę z czego są wykonane zabawki, większość z nich niestety nadal produkowana jest z toksycznych składników, które niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Jednak w sklepach pojawia się coraz więcej drewnianych zabawek, których 100% naturalny skład przekonuje rodziców, jednocześnie gwarantując wcale nie mniejszą frajdę z zabawy.

Idziemy na zakupy, jak wybrać zabawkę idealną?

Stajemy przed trudnym wyborem, ponieważ chcemy, aby zabawka była atrakcyjna dla dziecka, ale też edukacyjna, jednocześnie wytrzymała (w końcu ma posłużyć, czasem i dla drugiego dziecka) no i oczywiście musi być bezpieczna dla zdrowia naszych pociech. Po części pomoże nam w tym specjalne oznakowanie atestu CE. Producent deklaruje w ten sposób, że produkt spełnia wymogi Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa i ekologii. Świadomość rodziców staje się coraz większa w tej kwestii, co pokazuje wysyp różnorodnych zabawek drewnianych dla dzieci w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Ekologiczne zabawki to nie tylko zabawki drewniane, ale również wykonane ekologicznego kauczuku lub nawet z papieru! Dla mniejszych dzieci znajdziemy wiele niemowlęcych zabawek, gryzaków wykonanych z tego przyjaznego zdrowiu dziecka materiału, jakim jest kauczuk.

zyrafka_sophie

 

ekologiczny_gryzak

 

Dlaczego drewniane zabawki nigdy się nie znudzą?

Są one niezwykle trwałe, więc mogą służyć wielu pokoleniom. Dziecko podczas zabawy taką zabawką, uczy się większej kreatywności, motoryki i logiki, czego nie można powiedzieć o plastikowych odpowiednikach, które same się poruszają i mówią, tym samym ograniczając rozwijanie umiejętności dziecka. Prostota wykonania zabawek drewnianych zmusza dziecko do użycia wyobraźni, co pomaga w kształtowaniu jego cech charakteru. Ponadczasowość potwierdza wszystkie zalety drewnianych zabawek.

zabawki_drewniane

 

dsc05822

Wiele ciekawych zabawek drewnianych można z łatwością zamówić przez Internet, z dostawą do domu, w sklepie internetowym www.ElBobaso.pl


 

zabawki_drewniane 8fc6f1304619ffb9475233b98b8333d8 cec37e1e66a38d602d9ce72c5cada40e

 

Balansująca łódka, Plan Toys, do kupienia tu

Tęczowy krokodyl do ciągnięcia, Plan Toys, do kupienia tu

Drewniana rajdówka z królikiem, Plan Toys, do kupienia tu

 

Kilka słów o zabawkach Djeco

Bardzo ciekawą ofertę ma marka Djeco, która od ponad 50 lat oferuje dzieciom i dorosłym zabawki. To nie tylko zabawki drewniane, ale także gry dla dzieci, puzzle i inne. Wyróżnia je przede wszystkim nietypowe wzornictwo, które charakteryzuje tylko tą markę. Ta francuska firma tworzy zabawki nie tylko do zabawy, ale przede wszystkim do nauki i rozwijania wyobraźni. Dziecięcy styl, najwyższej jakości ilustracje, współpraca z uznanymi ilustratorami sprawia, że to właśnie zabawki Djeco są niezwykłym prezentem dla wielu ludzi. Co zatem możemy znaleźć u tej marki? Przede wszystkim gry towarzyskie, zestawy kreatywne, puzzle, drewniane zabawki a także drewniane zabawki. Wszystkie zabawki produkowane są w Azji, według bardzo surowych kryteriów. Dzięki temu osoby wybierające zabawki tej marki mają pewność, że kupują wysokiej jakości produkty w atrakcyjnej cenie.

djeco

Gdzie możemy dostać zabawki marki Djeco? Praktycznie w każdym dobrym sklepie internetowym. Oczywiście w sklepach stacjonarnych również je znajdziemy, niemniej w sklepach internetowych występują częściej. Jest to marka, jak już wiadomo, która jest znana, która ma doświadczenie, która już kilkadziesiąt lat działa na rynku. Dzięki temu można śmiało polecić tę firmę, jako markę zapewniającą prezenty dla dzieci, jako markę, z którą rodzice powinni mieć wiele do czynienia. Produktów jest niemalże tysiąc, także każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model. Im więcej czasu dostępnego, tym lepiej, bowiem zakupy mogą być wtedy przemyślane. Zakup prezentu dla dziecka, to też nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli dziecko posiada już dużo zabawek, wiele ich rodzajów. Im bardziej kreatywne zabawki, tym lepiej, w końcu dziecko się dzięki temu skutecznie uczy. Na pewno zabawki marki Djeco są popularne i warto z nich korzystać. Nie są to drogie zabawki a kolorowe i bezpieczne, także na pewno dzieci będą szczęśliwe, że je mają. Rodzice również, że mogli podarować dziecku to, co pozytywnie wpływa na ich rozwój, motywuje do działania.

djeco

3 thoughts on “Dlaczego drewniane, ekologiczne zabawki stały się tak popularne? Świadomi rodzice to modni rodzice

  1. zabawki drewniane są: ekologiczne, uniwersalne, naturalne, ponadczasowe i trwałe, zatem ich wybór jest uzasadniony 😉 nawet zwykłe klocki drewniane są moim zdaniem lepsze niż plastikowe, nawet lepiej wyglądają 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *