Czy dziecko może grać w gry komputerowe?

Ciekawe, uczące, wartościowe i poszerzające wiedzę gry komputerowe dla najmłodszych? Znajdziemy je na stronie z darmowymi grami dla dzieci o nazwie  Poki . W podzielonych kategoriach dostępne są różnorodne gry, które nie tylko poprawią pamięć, nauczą, ale i poszerzą wiedzę.

 

Żyjemy w świecie, w którym króluje technologia komputerowa i Internet, a te rozwijają się w bardzo szybkim tempie, zastępują nas w wielu obszarach, ułatwiają nasze życie i pozwalają na większe możliwości. Nasze dzieci doskonale to wiedzą, szybko chłoną wiedzę i wiedzą często więcej niż my.

Wiele mówi się o złych stronach świata Internetu, albo o wpływie gier na rozwój dzieci. Dlatego trzeba zachować ostrożność oraz umiar, i kształtować takie zachowanie u najmłodszych. To o rodziców zależy wybór gry i czasu zabawy, kontrolując je możemy ograniczyć zagrożenia płynące z nierozsądnym korzystaniem dzieci z Internetu.

 Dobrze dobrane gry mogą pomóc w rozwoju dziecka, umiejętności logicznego myślenia czy obserwacji, pomagają rozwinąć inteligencję lub zauważyć niedostrzegane wcześniej zdolności. Na wcześniej wspomnianej stronie  Poki w podstronie  Gry dla Dzieci  mogą one na chwilę zamienić się w różne postacie, spróbować sił jako projektant, kucharz, fryzjer. Na dużą uwagę zasługują gry logiczne i edukacyjne, a także matematyczne czy pamięciowe, których zadaniem jest połączenie nauki i zabawy. Znajdziemy tam mnóstwo układanek i puzzli. Ten rodzaj zabawy pobudza do myślenia i stymuluje rozwój neuronów w mózgu, przez co dzieci doskonalą łączenie faktów, kojarzenie oraz koncentrację na konkretnym zadaniu. Naukowcy udowodnili, że rozwiązywanie zadań logicznych wpływa na rozwój inteligencji i zdolności dziecka, co w późniejszym czasie może przekładać się na lepsze wyniki w nauce.

 Znajdziemy tam również kolorowanki, gry w których szukamy ukrytych przedmiotów, czy gry z prostymi zadaniami do wykonania, z którymi poradzą sobie już 2-latki. Pamiętajmy jednak, aby zawsze towarzyszyć dzieciom korzystającym z komputera w celu ich bezpieczeństwa, a na pewno będzie to wspaniała wspólna zabawa. Ważne jest, aby dzieci rozwijały także inne swoje zainteresowania i nie utraciły kontaktu z rówieśnikami.

puzzle post

post malowanka

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *