Cotton Lights Balls i dekoracja DIY do pokoju dziecięcego

Już od dawna chciałam kupić do pokoju Maksa te piękne nadające klimat światełka w kształcie kul. W końcu możemy się nimi cieszyć, jest ich aż 33! w kolorach beżu, ecru i białym. Oczywiście najfajniej wyglądają włączone wieczorem, gdy przed snem czytamy bajkę na dobranoc. Jednak równie dekoracyjnie wyglądają w świetle dziennym, to rewelacyjna rzecz!

 

Brakowało nam też czegoś na ścianie nad łóżeczkiem, myślałam o jakiejś półeczce, lecz wpadł mi do głowy kreatywny pomysł: kolorowa girlanda z trójkątów piankowych. Chciałam wykorzystać kupione już jakiś czas temu w Empiku piankowe kartki A4 grubości ok 3mm o różnych kolorach. Z racji że miałam do dyspozycji biały, czarny, szary, fiolet oraz róż, wykorzystałam tylko te pierwsze trzy. Wiadomo – pokój chłopca. Rozrysowałam sobie tej samej wielkości trójkąty i wycięłam je nożyczkami (piankę łatwo się tnie). Na jednej stronie przykleiłam taśmę dwustronną, ułożyłam w odpowiedni wzór i nakleiłam równo na ścianie. Przy okazji powstał też wzór na szarej ścianie. Pomysł szybki, prosty do wykonania, i tani 🙂 Gdy będę miała okazję nabyć jeszcze jakieś inne kolory pasujące do wystroju reszty pokoju wymienię niektóre z nich, aby były mniej poważne. Choć to połączenie kolorów bardzo mi się spodobało.

Przy okazji wizyty we wspomnianej księgarni zobaczyłam też fajne literki przestrzenne, wykonane z szarego kartonu, gotowe do pomalowania, obklejenia lub jeszcze czegoś innego. Kupiłam więc literkę „M” z myślą o pomalowaniu. Tak postała kolejna dekoracja DIY. Pomalowana jest farbami olejnymi, najpierw samym kolorem białym. Farby olejne długo schną, więc za drugą część zabrałam się dopiero za kilka dni, wtedy domalowałam denimowe paski w kolorze jasnoniebieskim. Literka stanęła na komodzie w drewnianym domku.

Jak wam się podobają pomysły?

 

cottonballs

post o cooooooooo

 

 

COTTON BALLS 5

10 (Kopiowanie)

15 (Kopiowanie)

16 (Kopiowanie)

COTTOn balls 6

9 (Kopiowanie)

litera M

5 thoughts on “Cotton Lights Balls i dekoracja DIY do pokoju dziecięcego

    1. Dziękuję 🙂 To Cotton Balls, można je kupić na różnych stronach z dekoracjami do domu, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Cotton Balls Lights 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *