Aby do wiosny! Maks ma już 7 miesięcy.

Ach już czuć powoli smak wiosny! Mimo że jeszcze trwa u nas zima, to jednak ta świadomość, że niedługo się skończy jest cudna, bo jak wiadomo po każdej zimie przychodzi wiosna. Świat budzi się wtedy do życia tak jak wszystkie rośliny. Wszystko staje się lepsze, ładniejsze, optymistyczniejsze, po prostu świat stoi przed nami otworem!

Park pod Balatonem,  23.03.13

 

Wyszliśmy dziś na dłuższy spacer, trochę na rozeznanie terenu, bo od wprowadzenia się tu nie zdążyliśmy jeszcze poznać najbliższej okolicy. Wiedziałam że jest tu bliziutko jeziorko, ale nie wiedziałam że jest też fajny park, i że tu tak pięknie, pomimo że jeszcze nic nie jest zielone. Na wiosnę i w lato musi tu być świetnie, jest nawet wodospad, duże zjeżdżalnie takie jak do wody, tylko że na ląd niekoniecznie dla dzieci , miejsce do grania w plażówkę, i w kosza, jest ładny mostek, w parku są też przyrządy do ćwiczeń, które stoją na stałe typu rowerek , podciąganie się itp. No i nad brzegiem jeziorka jest bar. Wszystko przemyślane, estetycznie wykonane, zaplanowane. Poza tym ten cały kompleks chyba jest w miarę nowy, z tego co widać. Także będziemy mieli gdzie na spacerki wychodzić z Maksiem, na kawkę na przykład ..

 

Mam 7 miesięcy, co nowego u nas?

 

ważę ok 9 kg, mierzę 75 cm,
– umiem raczkować i uciekać w ten sposób bardzo szybko, gdy mama mnie goni chcąc założyć pieluchę
– umiem sam usiąść z pozycji na czworaka
– mam wyrzynające się dwie dolne jedynki
– umiem wstać sam łapiąc się np. szczebelków, albo po zabawkach, albo trzymając się krzesła.
– gdy tatuś lub mama mnie trzyma pod paszki w pozycji stojącej przebieram nóżkami jakbym chodził
– nie mówię ani mama ani tata , ani nic z tych rzeczy, na razie się nie zanosi na to, za to:

Więc tak, w końcu się doczekałam – mamy wyrzynające się dwa ząbki! Wyrzynają się dwie dolne jedynki na raz. Żadnych objawów nie było, trochę się zdziwiłam że się pokazały, widać tylko takie białe wzgórki wystające, no i palcem czuć że ząbki. Na razie nic się nie dzieje, ale na wszelki wypadek zakupiłam już żel Bobodent, tylko na razie jeszcze nie wiem kiedy mu dawać.

Poza tym ładnie śpi w nocy od 21 do 4-5 rano, dostaje mleko i śpi do 7-8. W dzień ma dwie drzemki po 2 lub 3 h. Na noc zjada 210 ml mleka z półtorej miarki kaszą manną, a w dzień 120-150 ml mleka, raz obiadek duży słoiczek, raz deserek, chrupki kukurydziane, czasem z podajnika jabłuszko, albo banana.

Zmieniliśmy mleko z Bebiko2 na Enfamil2, jaki efekt? Jakiś czas temu na noc podaliśmy Maksiowi Enfamil i zauważyliśmy, że dłużej spał w nocy, potem wypróbowałam to jeszcze raz żeby potwierdzić moją teorię i również dłużej spał. Ale nadal w dzień dawałam Bebiko. Potem skończyło nam się Bebiko, i dawaliśmy w dzień również Enfamil. Okazało się że mały lepiej po nim śpi i w dzień i w nocy.

Teraz przez kilka ostatnich dni spał w nocy od 20:30 do 5 rano jednym ciągiem (dostał butlę i spał jeszcze do 7:30), mam nadzieję że się to utrzyma, bo do tej pory budził się około 3, i czasem jeszcze nad ranem. Jestem bardzo zadowolona z tego mleka, poza tym ma chyba więcej witamin, kwasów omega itd, których nie ma Bebiko. No i chyba rzadziej mu się zdarza ulewać.

 

Maks zaskoczył nas 16.03.13. (6,5 miesiąca) – raczkuje!!

 

Muszę się pochwalić nowym osiągnięciem Maksa, czyli pierwszym raczkowaniem! 6,5 miesiąca zaczął w poprzednim tygodniu pierwszy raz, udało mi się to nagrać. Przez ostatnie 3 tygodnie ćwiczył bujanie na czworaka, ale nie szedł w ogóle do przodu jeszcze, teraz śmiga jak chce się przybliżyć do zabawki albo gdzie tylko chce. Zaczyna też siadać z pozycji na czworaka, więc myślę że niebawem też to opanuje . Od niedawna mówi też nowe słowo, oprócz „nie, buuu, wuuu, dzii, guuu”, zaczął mówić „dziś” i powtarza co jakiś czas 🙂  ale czekam cały czas, na „mama”..To chyba już wszystko z nowości, ale mama dumna z synka 🙂

A my, jak już wspomniałam czekamy z niecierpliwością na wiosnę! I nie możemy się doczekać. Pozdrawiamy, jeśli ktoś doczytał do końca!

 

 

7miesięcy

 

7miesiecy2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *